Dowiedz się wiecej o naszych obiektach!

Pewnie znasz już Kraków, ale czy znasz ciekawostki o obiektach Laris Hotels Group? Jeśli nie, to z chęcią przybliżymy Ci największe tajemnice i nieodkryte fakty na temat miejsca Twojego pobytu! Sprawdź już teraz co czeka Cię w Krakowie.

2 minuty czytania

Santi

 

W obiekcie znajdują się historyczne freski i zdobienia. W podziemiach można dotknąć murów, które pamiętają XV wiek.

Na 2 piętrze znajduje się ślepe okno w murze, pozostałość po połączeniu sąsiadujących budynków.

W korytarzu części restauracyjnej można podziwiać drewnianą belkę pochodzącą z XVIII wieku, która została odkryta podczas remontu.

 

Spatz

 

Na korytarzach Spatz Aparthotel znajdziecie galerię przedstawiającą Kazimierz i jego zakątki.

Czy zauważyliście, że jeden z wróbli w logo Spatz Aparthotel ma otwarty dziubek?

W naszej kamienicy na Kazimierzu znajdował się wcześniej hotel a przed tą inwestycją – bank.

W odległości zaledwie 100 metrów od Spatz znajduje się Synagoga Tempel zbudowana w latach 1860–1862 według projektu Ignacego Hercoka. Synagoga Tempel jest jedną z czterech czynnych synagog w Krakowie.

 

Mały Kraków

 

Pierwszy z obiektów w centrum Krakowa w sieci Laris powstał w 2005 roku.

Z okien Małego Krakowa można zobaczyć Kościół św. Floriana w pełnej swojej okazałości w odległości ok. 50 m. Dodatkowo dostrzegalne jest okno pokoju, w którym mieszkał Karol Wojtyła, gdy pracował jako wikariusz w tej parafii.

Obiekt posiada parking, co jest ewenementem w skali Krakowa. Czasami można zobaczyć na nim wygrzewającego się kota, który zaskarbił sobie dużo miłości okolicznych przedsiębiorstw.

Station

 

Ciekawi Cię Twoja przyszłość? W kamienicy obiektu od strony zacisznego podwórza przyjmuje Wróżka, która chętnie odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości.

Mało kto wie, że w odległości kilku metrów od Station Aparthotel znajduje się piękny Park Strzelecki, w którym Bractwo Kurkowe urządziło strzelnicę i zbudowało pałacyk w stylu neogotyckim z basztą widokową.

Na terenie podwórza można przysiąść w zaciszu murów budynku i skorzystać z usług Gospody Krakowskiej, w której serwowane są tradycyjne dania kuchni polskiej czy pyszna pizza.

 

Armon

 

Zaledwie 20 metrów od Armon Residence znajduje się Stara Synagoga, jedna z najstarszych zachowanych synagog w Polsce i jednocześnie jedna z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Europie.

Na budynku, z którym sąsiaduje obiekt, namalowany jest hipnotyzujący, zaskakujących rozmiarów mural.

Od strony ulicy św. Wawrzyńca można spróbować fantastycznych specjałów serwowanych z tak modnych obecnie Food Trucków. Zapach smakowitości roznosi się po całym Kazimierzu.

W odległości 280 metrów znajduje się wyróżniana wieloma nagrodami lodziarnia przy ulicy Starowiślnej 83. Uwaga na długie kolejki! W okresie zimowym oferta zmienia się na pączki według tradycyjnej receptury.

Okolicy pilnuje rudo-biały kot, którego można spotkać siedzącego na pobliskich murach.

 

Następny artykuł
xxx

Śniadania w Laris Hotels Group

Laris Hotels Group, znana na rynku hotelarskim z luksusowych standardów i niezapomnianego doświadczenia dla swoich gości, wyróżnia się nie tylko elegancją i komfortem, ale także doskonałym podejściem do kulinariów, zwłaszcza jeśli chodzi o…

Blog Dowiedz się wiecej o naszych obiektach!
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe